במכון פיזיותרפיה פיזיו אנד מור מתמחים בפילאטיס שיקומי, שנבנה מתוך שיתוף הפעולה ההדוק בין צוות הפיזיותרפיסטים למכון הפילאטיס. שיתוף זה מאפשר לנו ללוות את המטופל צעד אחר צעד בדרך חזרה לתפקוד מלא ואופטימלי. המטופל זוכה לשיעורים פרטיים המותאמים לצרכיו האישיים בהתאם למצבו ההתחלתי והתפתחותו.

פילאטיס שיקומי הוא תחום שהתפתח מתוך הפילאטיס הקלאסי, תוך הסתמכות על מחקרים עדכניים מתחום האורתופדיה, רפואת הספורט ומדעי התנועה. במצבים של פציעה וכאב התגובה הטבעית של הגוף משתקת את השרירים המייצבים את האזור הפגוע, ומשתמשת בקבוצות השרירים הגדולות על מנת לקבע את הגוף ולהגן על האזור הפגוע. תגובה ראשונית אינסטינקטיבית זו עשויה להוביל במשך הזמן למעגל קסמים של כאב ופציעות חוזרות.

אם לא דואגים לשקם את תפקוד השרירים המייצבים, המפרק חסר את התמיכה הרצויה לתפקוד אופטימלי ונוצרת תגובת שרשרת של תפקוד שרירי לקוי. בקליניקת פיזיו אנד מור אנו מלמדים את המטופל לשחרר את הקיבוע ולשקם את פעולת השרירים המייצבים. ככל שיכולת המטופל לייצב משתכללת, כך ניתן להעלות בהדרגה את רמת הקושי והמורכבות של התרגילים. לפי שיטת הפילאטיס אנו עובדים על כל הגוף כמכלול, ולכן אין אנו מתייחסים רק לאזור הפגוע אלא לשרשרת שלמה של מפרקים ורקמות חיבור.

פעמים רבות אנשים המתאמנים בשיטה מופתעים לגלות שמתוך עבודה על ייצוב האגן נפתרות בעיות באזורים אחרים של הגוף שליוו אותם שנים ארוכות.

למי מתאימה השיטה?

פילאטיס מומלץ לכולם!

למתאמנים מכל שכבות גיל ומכל רקע בריאותי ללא צורך בניסיון קודם או בכושר גופני. פילאטיס יכול לסייע למצבים של:

  • שיקום מפציעות ספורט
  • לסובלים מכאבים כרוניים בגב ובמפרקים
  • לנשים אחרי לידה
  • לאתלטים אשר רוצים לשפר את הביצועים שלהם
  • לסובלים מאוסטאופורוזיס
  • להפגת לחצים ושחרור מתח

 

שרית בלום, מכון פיזיותרפיה פיזיו אנד מור