פילאטיס מכשירים

פילאטיס מכשירים זוהי שיטה הוליסטית לתנועה שפותחה על ידי ג'וזף פילאטיס במהלך המאה ה-20.

ג'וזף פילאטיס חיפש דרך לייעל ולשפר את תפקוד איברי הגוף. הוא האמין ששורשן של כל הבעיות הבריאותיות של האדם נטועות ביציבה לא נכונה, טכניקת נשימה לא יעילה ואורח חיים לא בריא. על מנת להקנות לעצמו ולאחרים אורח חיים בריא וטוב יותר, הוא פיתח סדרה של תרגילים שמטרתם לשפר להחזיר את פעולות שרירי הגוף לאיזון. השיטה בוססה על הבנה אנטומית של מערכת השריר-שלד, ועל פיה הורכב מערך תרגילים מסודר ומובנה.

תרגול פילאטיס מכשירים מתמקד בשרירים המייצבים, אשר נותנים תמיכה טובה לעמוד השדרה ומאפשרים תנודתיות במפרקים. יישום נכון של עקרונות השיטה מוביל לשיפור ביציבה, מודעות לגוף, שיפור בכוח ובגמישות, שיפור בנשימה וכתוצאה מכל אלה גם שיפור באיכות החיים. 

פילאטיס מכשירים מומלץ היום על ידי רופאים, פיזיותרפיסטים, כירופרקטים ואוסטיאופתים כשיטה למניעת פציעות ושיקום מהן. 

שיעורי פילאטיס מכשירים בפיזיו אנד מור מועברים באופן פרטני, תוך כדי בניית תוכנית אימונים אישית המותאמת לצרכי המטופל בהתאם למצבו ההתחלתי והתפתחותו. 

למי מתאימה השיטה?

  • לשיקום מפציעות ספורט
  • לסובלים מכאבים כרוניים בגב ובמפרקים
  • לנשים אחרי לידה
  • לאתלטים שרוצים לשפר את הביצועים שלהם
  • לסובלים מאוסטיאופורוזיס
  • למי שרוצה להפיג לחצים ושחרור ממתחים 

במכון פיזיותרפיה פיזיו אנד מור אנו מתמחים בפילאטיס מכשירים שיקומי, שנבנה מתוך שיתוף הפעולה ההדוק בין צוות הפיזיותרפיסטים למכון הפילאטיס. שיתוף זה מאפשר לנו ללוות את המטופל צעד אחר צעד בדרך חזרה לתפקוד מלא ואופטימלי. המטופל זוכה לשיעורים פרטיים המותאמים לצרכיו האישיים בהתאם למצבו ההתחלתי והתפתחותו.