פילאטיס
שיטה הנקראת על שמו של ממציא השיטה- ג'וסף פילאטיס, הינה שיטת אימון המשלבת תרגילי חיזוק עם עקרונות של דיוק, שליטה וריכוז. השיטה שמה דגש על חיזוק שרירי הליבה ומסייעת בשיפור היציבה באמצעות ארגון נכון של מרכז הגוף בשילוב עם נשימה, תנועתיות והתארכות.

יתרונות רבים לתרגול:
* מאריך ומייצב את עמוד השדרה .
* משפר כוח שרירי ליבה.
* משפר ותורם לגמישות, כוח ואיזון הגוף.
* מגדיל טווחי תנועה במפרקים השונים.
* מגביר ריכוז באמצעות נשימה ממוקדת.

מחקרים שונים שנעשו בהקשר של טיפול שמרני בפציעות השונות הראו כי ישנה חשיבות לחיזוק שרירי הליבה, עבודה על גמישות וחיזוק שרירי –
"שיטת הפילאטיס נחשבת כטכניקת טיפול לכאבי גב תחתון בכך שמגייסת את השרירים העמוקים של עמוד השדרה והבטן תוך עידוד יציבות בעמוד השדרה והאגן. תרגול ספציפי זה הוכח כמשפר כאב, מפחית מוגבלות בעקבות כאב ומגביר סימטריות בשרירים העמוקים של עמוד השדרה וסביב החוליות." (Maraschin et al. 2014)

"טיפול שמרני לא ניתוחי מוצע לרוב כהתערבות הראשונית בפציעות ירך ומפשעה בקרב ספורטאים. מחקרים רבים מראים שיפור משמעותי בכאב ב6-8 שבועות של טיפול פזיותרפי. יש לבצע הערכה של יציבות שרירי הליבה, כוח וגמישות שרירי הירך. הטיפול השמרני צריך להתמקד בחיזוק וחינוך מחדש של תזמון וגיוס השרירים המיועדים בתנועות שונות, בנוסף לטיפול מנואלי. יש לבצע תכנית שיקום מקיפה בכדי לפתח קורדינציה וכח של השרירים המקרבים של הירך, המכופפים, מיישרים והמסובבים של הירך. כמו כן חיזוק שרירי ליבה, יציבות אגן ועמוד שדרה מתני אשר הכרחיים ותורמים אף הם לשיקום." (Ellsworth et al. 2014)

וכמו אמר ג'וזף פילאטיס:

"Contrology is designed to give you suppleness, natural grace, and skill that will be unmistakably reflected in the
way you walk, in the way you play, and in the way you work." Joseph Pilates


אז בין אם אתם סובלים מכאב, פציעה חוזרת או פשוט מעוניינים להתחיל ולהתאמן –
מזמינים אתכם, לבד או בזוג, להגיע ולהרגיש בעצמכם!
לתיאום שיעור עם אחת הפזיותרפיסטיות שלנו יש ליצור קשר בטלפון 052-5377755.